- propojení s dalším bazénovým příslušenstvím (tepelné čerpadlo, filtrace a další)
- možnost rozšíření o wi-fi modul umožňující vzdálené ovládání přes webovou aplikaci
Můžeme si pořídit slanou úpravu vody do stávajícího bazénu?
Zařízení HIDROLIFE pro slanou úpravu vody je možné jednoduše instalovat také do stávajících bazénů. Je potřeba mít na paměti, že veškeré bazénové komponenty (žebřík, výměník, elektrický ohřev) musí být vždy zhotoveny buď z plastu nebo z titanové oceli.
Během úpravy vody nevznikají žádné škodlivé látky jako např. těžké kovy, a celý proces je šetrný nejen k lidské pokožce, ale i k životnímu prostředí.
TECHNICKÉ ÚDAJE
Hmotnost
4,0 kg
Pro max. objem bazénu
65 m3
Elektrické napájení
230 V
Spotřeba energie
120 W
Produkce plynného chloru
16 g/H
Obsah balení solničky Brilix Hidrolife pH:
- řídící jednotka s napájecím kabelem
- propojovací kabel mezi jednotkou a celou
- cela s elektrodami
- dávkovací čerpadlo na pH
- pH sonda
- objímky k montáži až 3 sond do potrubí
- teplotní čidlo
- příslušenství k montáži
- návod na montáž a provoz
MOŽNOSTI ROZŠÍŘENÍ (nejsou součástí balení)
WIFI modul
Obsah balení - vysílací modul WIFI, instalační kabely.
Funkce - ovládání všech funkcí solničky a všech komponentů, které jsou k solničce připojené na dálku přes webovou aplikaci.
Sonda REDOX
Obsah balení: sonda REDOX, kalibrační roztoky, příslušenství k instalaci.
Funkce - měření redoX potenciálu (hodnota rozdílu mezi dezinfekcí a nečistotou v bazénové vodě) a následné ovládání dávkování CI (pouze zapne nebo vypne elektrolýzu cely).
Sonda měření volného Chloru
Funkce - měření volného chloru a následné ovládání dávkování CI (pouze zapne nebo vypne elektrolýzu cely). Navíc probíhá aktuální kontrola průtoku (bez tohoto rozšíření je průtok monitorován pouze v cele solničky, dle snižování hladiny v závislosti na vytvořeném plynu v potrubí).
Sonda měření Vodivosti
Obsah balení: vodivostní sonda, příslušenství k instalaci.
Funkce - měření celkové alkality vody, tato hodnota má vliv na elektrolýzu. Je-li vodivost správná, dochází k 100% funkci, pokud ne procentuální funkce se snižuje. Sonda je pouze informační, zařízení nijak neovládá.
Elektrolýza slané vody, neboli technologie, jenž dezinfikuje vodu pomocí chloridu sodného (případně přírodní mořské soli), je v současnosti jednou z nejdiskutovanějších metod úpravy vody. V čem spočívá a jaké jsou její výhody či nevýhody? Čtěte dál a dozvíte se více
Jak to funguje:
Jedná se o přirozený proces, ke kterému je zapotřebí sůl a elektrický proud. Často také můžete slyšet mylnou informaci o tom, že se jedná o bezchlorovou úpravu vody – není tomu tak. Pro správnou funkci salinizační jednotky rozpustíme sůl v bazénu. V koncentraci 0,4 - 0,5 % (což odpovídá asi poloviční slanosti vaší slzy) vytvoří elektrolýzou plynný chlor, který je nejúčinnější a nejbezpečnější verzí chlorové dezinfekce. Během tohoto procesu vzniká také další účinná sanitační látka, jako je kyslík.
Výhody
Určitě oceníte velmi nízké provozní náklady, opravdu vysokou účinnost dezinfekce bazénové vody nebo spolehlivou likvidaci řas. Pokud se rozhodnete využívat slanou úpravu vody, bude mít na vaše tělo podobně blahodárný vliv, jako kdybyste odjeli na dovolenou k moři. Navíc je to ekologický produkt a příroda je prostě příroda.
Nevýhody
Sůl je však také zároveň největším nepřítelem standardních kovů či nerezu a časem způsobí jeho korozi. Zkontrolujte tedy všechny kovové části, a to nejen v bazénu, ale i mimo něj. V případě, že se pro sůl rozhodnete, doporučujeme materiál zmiňovaných částí vyměnit za plast nebo titanovou ocel.
Instalace
Salinizační jednotku lze snadno nainstalovat do nových nebo již postavených bazénů. Budete k tomu potřebovat buď technologickou šachtu, nebo místo, kde je uložený pískový filtr. Napojovací potrubí musí mít průměr 50 nebo 63 milimetrů. Další podmínkou je průtok vody o minimální hodnotě 6 m3/hod.